- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Laboratory Glassware
Laboratory Glassware
Leading Exporter of smoking glass cylinder and borosilicate juice glass from Agra.
Smoking Glass Cylinder
Product Price: Rs 340 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Height | 18 inch |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Joint Size | 19 mm |
| Percolator Type | No Percolator |
| Base Type | Round Base |
| Material | Borosilicate Glass |
| Ice Catcher | Without Ice Catcher |
| Mouthpiece Type | Round |
| Color Finish | Clear |
Additional Information:
- Item Code: MGA-162
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Borosilicate Juice Glass
Product Price: Rs 205 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Material | Borosilicate Glass |
| Set Content | Set of 1 |
| Capacity | 350 ml |
| Glass Type | beaker glass |
| SS Glass Model Name | Juicy |
| Usage/Application | Home |
| Features | Eco-friendly |
Additional Information:
- Item Code: GW-107
- Production Capacity: 5000 pieces
- Delivery Time: 15 DAYS
- Packaging Details: BUBBLE WRAP PACKING WITH INNER BOX
Yes! I am InterestedRequest A Callback