- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Stone Items
Stone Items
Our product range includes a wide range of nd-sa-04 white marble trapezoid, nd-sa-01 white marble cone, nd-sa-02 white marble pyramid, nd-sa-05 white marble orb, nd-sa-03 white marble cube and nd-ls-01 lampshade with italian alabaster white marble.
ND-SA-04 White Marble Trapezoid
Product Price: Rs 1,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Craft Type | Decor Piece |
| Marble Type | Indian Marble |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Home Decor, Office Decor |
| Size | 5.75" x 5.75" x 3.82" |
| Finish | Polished |
| Color | White |
| Height | Up to 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage Position | Table Top |
| Weight | 7.560 Kg. |
| Packaging Type | Box |
| Product Code | ND-SA-04 |
Additional Information:
- Item Code: ND-SA-04
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-SA-01 White Marble Cone
Product Price: Rs 1,280 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Craft Type | Decor Piece |
| Marble Type | Indian Marble |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Office Decor, Home Decor |
| Size | 8.5" X 4" |
| Finish | Polished |
| Color | White |
| Height | Up to 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | ND-SA-01 |
| Weight | 2.000 Kg. |
| Pack Type | Box |
Additional Information:
- Item Code: ND-SA-01
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-SA-02 White Marble Pyramid
Product Price: Rs 1,520 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Craft Type | Decor Piece |
| Marble Type | Indian Marble |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Office Decor, Home Decor |
| Size | 6" X 6" |
| Finish | Polished |
| Color | White |
| Height | Up to 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage Position | Table Top |
| Weight | 3.600 Kg. |
| Product Code | ND-SA-02 |
Additional Information:
- Item Code: ND-SA-02
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-SA-05 White Marble Orb
Product Price: Rs 760 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Craft Type | Decor Piece |
| Marble Type | Indian Marble |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Gift Purpose, Home Decor, Office Decor |
| Size | 4" x 3.87" |
| Finish | Glossy, Polished |
| Color | White |
| Height | Up to 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage Position | Table Top |
| Weight | 1.550 kg. |
| Product Code | ND-SA-05 |
Additional Information:
- Item Code: ND-SA-05
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-SA-03 White Marble Cube
Product Price: Rs 1,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Craft Type | Decor Piece |
| Marble Type | Indian Marble |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Office Decor, Home Decor |
| Size | 4.75" X 4.75" |
| Finish | Polished, Glossy |
| Color | White |
| Height | Up to 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage Position | Table Top |
| Weight | 5.150 Kg. |
| Packaging Type | Box |
| Product Code | ND-SA-03 |
Additional Information:
- Item Code: ND-SA-03
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-LS-01 Lampshade With Italian Alabaster White Marble
Product Price: Rs 15,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Details:
| Color | White |
| Type | Indoor |
| Weight | 5.550 Kg. |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
| Surface Finish | Glossy |
| Packaging Type | Box |
| Product Code | ND-LS-01 |
| Size/Diameter | 21" |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-SHB-01 Small Handkerchief Bowl
Product Price: Rs 1,760 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Size | 7 X 2 inche |
| Surface Finish | Glossy |
| Weight | 2.200 Kg. |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Flower |
| Product Code | ND-SHB-01 |
| Material | Marble |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-LS-02 Lampshade Italian Alabaster White Marble
Product Price: Rs 15,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Details:
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 21" |
| Weight | 5.550 Kg. |
| Product Code | ND-LS-02 |
| Packaging Type | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
ND-LS-03 White Marble Lamp
Product Price: Rs 36,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Size/Dimension | 16" X 12" X 5" |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | ND-LS-03 |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finish | Glossy |
| Weight | 8.350 Kg. |
Yes! I am InterestedRequest A Callback